Про Dynamic Tape

Dynamic Tape (динамік тейп)

Dynamic tape здійснив революцію у терапевтичному тейпуванні, представивши лінійку міцних еластичних тейпів з різною здатністю до розтягування, опору та віддачі. При фізіологічно правильному нанесенні за допомогою Dynamic tape можна чинити опір, сповільнювати чи допомагати виконанню руху, зменшуючи навантаження на м'язи, структури, зв'язки та сухожилля, що задіяні.

Завдяки різним властивостям опору, еластичності та віддачі трьох видів Dynamic tape (динамік тейпу) можна підібрати найбільш дієвий продукт з лінійки для ціленаправленого впливу на конкретні структури чи моделі руху.

Генеруючи зовнішнє зусилля, Dynamic tape, подібно пружині, зменшує навантаження та захищає пошкоджені, перевтомлені чи слабкі тканини.

Dynamic tape - це не кінезіологічний тейп. Це оригінальний Біомеханічний тейп®.


Dynamic Tape (динамік тейп)&Kinesio tape (кінезіо тейп)

  • Виготовлені з різних матеріалів.
  • Dynamic Tape розтягується у всіх напрямках, а не тільки в повздовжньому, як кінезіотейпи.
  • Dynamic Tape здатен розтягуватися необмежену кількість разів, створюючи опір та генеруючи потужну віддачу за принципом пружини, тоді як кінезіотейп, за рахунок власного незначного натягу, лише піднімає шкіру.
  • Dynamic Tape тягнеться значно далі і, на відміну від кінезіологічних та спортивних тейпів, не має жорсткої кінцевої точки. Dynamic Tape наноситься на структури в укороченій позиці, щоб збільшити ефект «банджі», та при цьому він ніяк не обмежує амплітуди руху.
  • Dynamic Тape діє механічно, змінюючи модель руху. Створює опір рухові при розтягненні та поглинає навантаження за рахунок власної віддачі під час скорочення, не обмежуючи, при цьому діапазону руху. Кінезіотейпи призначені для нейрофізіологічної роботи. Їх мета – зменшити відчуття болю, покращити м'язову активність і кровообіг за рахунок контакту із шкірою та її натягу.
Dynamic Tape

Екологічно чиста продукція

dynamic tape eco
Dynamic Tape Eco (динамік тейп Eco) виготовленого з перероблених пластикових пляшок. Він володіє значним опором, навіть при найменшому розтягненні. Рекомендовано використовувати на зв’язках та суглобах з невеликою амплітудою руху, наприклад, на гомілковостопному. Dynamic Tape Eco має меншу віддачу у порівнянні з іншими видами біомеханічних тейпів, тому його зазвичай застосовують для стабілізація зв`язок та суглобів, де опір є головною ціллю аплікації.
dispensers black beige tattoos
Dynamic Tape Original (динамік тейп оригінальний) має сильнішу віддачу, тому використовується на м’язах та сухожиллях, коли необхідно сповільнити рух в суглобі при великій амплітуді. Віддача тейпу, під час його скорочення, в таких випадках діє, як додатковий «зовнішній м`яз».
rolls black beige tattoos
Dynamic Tape Original з чорним принтом на бежевому фоні має дещо більші опір та віддачу, у порівняні з тейпом з бежевим принтом на бежевому фоні. Паковання одноразового використання не містить пластику і піддається вторинній переробці. Будь ласка, дотримуйтесь правил утилізації.

У чому відмінність від інших видів тейпу?

Деякі техніки тейпування

Чому він називається біомеханічний тейп?

Біомеханіка, як розділ біофізики, займається вивченням законів механічного руху в живих системах. Функція Dynamic Tape (динамік тейпу)- задіяти зовнішні сили на природні важелі тіла. Якщо ввести зовнішню додаткову силу (завдяки правильній аплікації), зусилля, які організм повинен докласти самостійно для виконання певної дії, відповідно змінюються. Наприклад, коли динамік тейп розтягується під час замаху в тенісній подачі, він уповільнює рух руки та поглинає певну енергію, яку згодом, в момент власного скорочення, він її віддає і тим самим зменшує зусилля, які повинні задіяти м’язи, зв’язки, сухожилля під час самого удару по м’ячу.

Доцільність застосування Dynamic Tape (динамік тейпу) доведена у багатьох клінічних випадках. Так, причиною виникнення тендинопатій є переобтяження сухожилля. Відновлення їх тканин швидше проходить при помірному навантаженні, проте часто навіть звичайна повсякденна діяльність здатна перевтомлювати уже травмоване сухожилля. Біомеханічне тейпування дозволяє зменшити навантаження на нього до функціонально прийнятного і дозволяє поступово та контрольовано нарощувати це навантаження до повного відновлення тканин

Райан Кендрік
Винахідник Dynamic Tape


Актуальні дослідження

Застосування Dynamic Tape (динамік тейп) для зменшення навантаження на ікри та ахіллове сухожилля

Звичайна дія сили тяжіння на тіло може перевантажити слабкі тканини, наприклад, після реконструкції колінного суглобу чи при відвисанні стопи. В першому випадку пацієнту фіксують коліно шиною, що обтяжує ходьбу з напівзігнутою ногою. Динамік тейп має можливість утримувати коліно від відвисання під час згинання, не обмежуючи внутрішній діапазон руху в суглобі. Це в свою чергу веде до вироблення фізіологічно правильної моделі руху, полегшення ходи пацієнта, зменшення відчуття тривоги та болю. Пацієнт має змогу контрольовано навантажувати чотириголовий м’яз стегна і таким чином зміцнювати його. Створюючи опір відвисанню стопи під дією сили тяжіння у неврологічних пацієнтів, динамік тейп миттєво покращує її функціональність та ходу, що підтверджується проведеними науковими дослідженнями.

Миттєве покращення функціональності кисті руки одразу після біомеханічного тейпування

Біомеханічне тейпування, спрямоване на розгинання пальців рук, не лікує, але одразу після нанесення механічно покращує здатність захвату долоні

better-rolls-banner

Дія зовнішньої сили на суглоб впливає на напрямок його руху і може привести до розтягнення м’язів. При зміні дії сил потрібно враховувати і коригувати положення та траєкторію руху суглобу, наприклад, у випадку з відвислою стопою накладена аплікація з біомеханічного тейпу миттєво механічно покращила її функціональність. Зміна положення частини тіла в свою чергу впливає на сили, що діють на неї, на механізм передачі цих сил, на м’язове навантаження через зміну величини плеча важеля (точки прикладання сили) та на співвідношення довжини-натягу м’язу.

Завдяки своїй еластичності динамік тейп створює зону компресії та збільшує коефіцієнт тертя на поверхнях суглоба, що підвищує його стійкість та стабілізацію. Таку властивість біомеханічного тейпу використовують для аплікацій на суглобах та зв’язках. До прикладу, доведено, що при тейпуванні в зоні тазового поясу, в доповнення до загального покращення стабільності кульшового суглобу, створення компресійної зони в області тазу, зменшується дефіцит рухового контролю у пацієнтів, що скаржаться на біль в цій області.

Наталі Бітенкур (фізичний терапевт з Бразилії) з своїми колегами в 2017 році дослідили, що при застосуванні біомеханічного тейпування зменшується кут між коліном та його проекцією до фронтальної площини (high frontal plane knee projection angle) під час присідання на одній нозі спортсменок з команди жіночого волейболу. Що, в свою чергу, покращує техніку виконання руху та запобігає травмі коліна (розриву хрестоподібної зв’язки).

Ніколь Робінсон (власниця звання кращого молодого дослідника за версією Асоціації спортивної медицини Австралії) нещодавно продемонструвала зміни у діапазоні та швидкості приведення (аддукції) стегна та внутрішньому обертанні тазостегнового суглобу при синдромі трохантеричного болю після біомеханічного тейпування в укороченому положенні. Даний ефект є значною мірою механічним, а не нейрофізіологічним, оскільки при тейпуванні не в укороченій позицій позитивної динаміки не спостерігалося (без банджі ефекту).


Бежевий з бежевим принтом - різновид Dynamic Tape з достатньо високими характеристиками опору та віддачі, що важливо для біомеханічного тейпування. З нього також можна робити PowerBand (приклеювання тейпів один на одний) з метою посилення опору та віддачі в разі необхідності. Можна використовувати на чутливих ділянках шкіри та у випадках делікатніших аплікацій.

Бежевий з чорним принтом - володіє більшим опором і віддачою, в порівнянні з бежевим з бежевим принтом, і є найбільш вживаним з усієї лінійки біомеханічних тейпів. Призначений для аплікацій PowerBand, направлених на функціональну допомогу травмованим, ослабленим з пошкодженою нервацією м'язам і сухожиллю, а також при аплікаціях, в яких задіяно декілька суміжних суглобів.

Чорний з сірим принтом - має здатність чинити високий опір навіть при найменшому розтягненні. Призначений у випадках необхідності значного опору при мінімальній амплітуді руху у суглобі (аплікація, направлена на зв’язки в щиколотці, наприклад).