Запитання-Відповіді

Яким повинен бути рівень розтягування тейпу?

Dynamic Tape використовується, як канат-банджі, тому застосовувати його на м'язі або суглобі потрібно в скороченому положенні (зігнутий лікоть або нога, нахил тіла). Не можна розтягувати тейп в якірних зонах з обох сторін. Необхідно просто прибрати «провисання» основної частини тейпа, розтягуючи його до моменту, поки не відчується виразний опір. Таким чином, коли відбувається рух, тейп, розтягуючись, буде сповільнювати рух, зменшуючи, таким чином, навантаження на сухожилля, зазвичай відповідальні за це сповільнення. Потім відбувається віддача, коли вкорочення починає надавати енергію, допомагаючи руху слабкому, пошкодженому або перевантаженому м'язові. Дивіться відео про застосування аплікації.

Як зробити аплікацію PowerBand?

Просто відріжте два шматка Dynamic Tape однакового розміру і накладіть один на інший, не розтягуючи їх при цьому. Натисніть та добре потріть, щоб поліпшити адгезію. Тепер можна застосовувати PowerBand для аплікації.

Чи можна зробити аплікацію PowerBand з 5 см і 7,5 см тейпу?

Як правило, в такій аплікації рекомендується використовувати тейп однакового розміру. Не можна наносити один шматок 5-сантиметрового тейпу на вже приклеєний шматок такого ж тейпу, оскільки сильна віддача та різний рівень їх розтягнення може призвести до поганої адгезії. Допускається накладення 7,5-сантиметрового тейпу захисним шаром на 5-сантиметровий тейп або PowerBand, який вже знаходиться на тілі, оскільки більш широка стрічка буде прикріплена до шкіри з усіх боків. Це може стати в нагоді для збільшення сили та зменшення ймовірності відшаровування PowerBand через його товстий край чи розшарування.

В яких випадках варто застосовувати 5 або 7,5-сантиметровий тейп?

Широкий тейп забезпечує більшу силу, тому рекомендований для великих частин тіла або у випадках, коли потрібен більш потужний рівень опору чи підтримки. Альтернативою широкому тейпу може стати аплікація PowerBand. Широкий шматок тейпу можна розділити, щоб створити вектори сили в декількох напрямках, якщо це необхідно. Так, тейпування пателлофеморального нервового вузла передбачає застосування цієї моделі аплікації для сили, спрямованої в медіальному напрямку, і розвантаження м'яких тканин ділянки жирової тканини та підколінної чашечки внутрішньою смугою.

Чи містить Dynamic Tape латекс?

Dynamic Tape не містить латексу. Проте, у невеликого відсотка людей можуть виникнути алергічні реакції. Якщо ви схильні до алергії на медичний клей, то перед застосуванням тейпу проконсультуйтеся з вашим сімейним лікарем, щоб переконатися в доцільності його нанесення. Можна провести тест на алергічну реакцію з використанням невеликого шматочка Dynamic Tape.

Який тип клею використовується в Dynamic Tape?

Dynamic Tape використовує акриловий медичний клей високої якості, що активізується під тиском, від японської компанії-виробника.

Чи є протипоказання до використання Dynamic Tape?

Не використовуйте на надто чутливій, пошкодженій чи обпаленій шкірі. Будь-якій людині із наявністю підвищеного рівня чутливості до медичних клеїв слід перед використанням клею пройти консультацію у лікуючого лікаря. Dynamic Tape та деякі методи аплікації можуть не підходити для людей з проблемами кровообігу або дефіцитом чутливості, наприклад, периферичної невропатії, пов'язаної з діабетом. Будь ласка, проконсультуйтеся з вашим лікарем перед використанням. *

У мене з'явилися невеликі пухирі на шкірі після застосування Dynamic Tape? Чому це сталось?

Найбільш поширена форма подразнення шкіри, що виникає при використанні Dynamic Tape, пов'язана з неправильним використанням і може бути легко виправлена. У невеликого відсотка людей може виникати алергічна реакція. Як правило, це відбувається швидко і в ділянці нанесення тейпу відбувається нагрівання шкіри та з'являється легкий свербіж в період від 30-ти до 60-ти хвилин. На всій покритій тейпом ділянці може виникнути запалення, і якщо залишити тейп на місці, то можуть з'явитися рубці та пухирці. В такому випадку негайно зніміть тейп! При використанні тейпа на шкірі може виникнути механічне подразнення Це відбувається через надмірне натягнення, занадто малих країв аплікації і неправильного зняття тейпу. Такі явища, як правило, проявляються у вигляді почервоніння або пухирів в ізольованих ділянках, де був надто сильний натяг, зазвичай на кінцях тейпу або там, де тейп було нанесено в повернутому за кут положенні.
Виникнення таких побічних ефектів відбувається від декількох годин до декількох днів. Зніміть тейп, якщо відчуваєте свербіж, підвищену чутливість, подразнення чи біль. Перед нанесенням тейпу уважно ознайомтеся з аплікацією та інструкцією по зняттю тейпу.

Чи є ділянки тіла, де не можна використовувати Dynamic Tape?

Будь-які відкриті рани або чутливі області (очі, повіки, пахвова впадина, геніталії та задній прохід є місцями, де не можна використовувати Dynamic Tape (безпосередньо на них або навколо). Будьте обережні в зоні ребер, внутрішньої частини передпліччя і стегон, це також ділянки, де шкіра може легше пошкодитися. Dynamic Tape призначений для поглинання навантаження, але, якщо при цьому місце кріплення занадто чутливе, тейп використовувати не можна. Окрім цього, слід проявляти обережність, якщо відчувається нестача або зменшення чутливості шкіри в цілому. Таке часто зустрічається при неврологічних захворюваннях, таких як інсульт, пошкодження нервів або оніміння, спричинене діабетом. Якщо ви відчуваєте оніміння, ми наполегливо рекомендуємо проконсультуватися з лікарем перед використанням продукту, оскільки надмірним натягом тейпу можна спричинити подразнення чи пошкодження шкіри без особливих больових відчуттів, які могли б попередити про пошкодження шкіри.

Як підготувати шкіру перед нанесенням Dynamic Tape?

Перед застосуванням Dynamic Tape очистіть необхідну ділянку шкіри з милом і водою і дайте повністю висохнути. Якщо на ділянці є волосся, видаліть його (бажано машинкою для стрижки). Не рекомендується використовувати гостру бритву, так як вона викликає небажане подразнення шкіри перед використанням продукту. Спирт – це розчинник, який може зробити клей менш ефективним, тому при використанні спирту на шкірі для змивання мила/олій переконайтеся, що шкіра повністю суха, перш ніж наносити Dynamic Tape.

Що робити, якщо при використанні Dynamic Tape виникає свербіж або подразнення шкіри?

Негайно зніміть тейп, обережно очистіть шкіру з милом та водою, щоб видалити будь-які подразники, і зверніться до лікаря, якщо це необхідно. Незважаючи на те, що Dynamic Tape, подібно до інших видів еластичних тейпів з медичним клеєм, є дуже ефективним та абсолютно безпечним у використанні, незначна кількість людей все ж має природну чутливість до цієї продукції. Якщо раніше у вас була чутливість до тейпування, проконсультуйтеся з лікарем перед використанням цього продукту. Якщо реакція триває, будь ласка, не використовуйте даний продукт.

Чи можна використовувати Dynamic Tape і кінезіотейп разом?

Це принципово різні тейпи. Їх цілі, клінічне обґрунтування та спосіб застосування також дуже різні. Dynamic Tape використовується біомеханічно, щоб забезпечити зовнішню силу для тіла, допомогти там, де воно слабке чи перевантажене, чи змінити механіку руху, щоб опосередковано керувати навантаженням або покращувати техніку. Він має дуже сильний опір і віддачу, тягнеться в усіх напрямках, на відміну від кінезіотейпу. Це може суперечити філософії кінезіотейпування, яка спрямована на тонкий зв'язок з нервовою системою через контакт тейпу зі шкірою. Необхідно мати чітку мету лікування і вибрати продукт, який найкраще відповідає цій меті, будь то жорсткий спортивний тейп для обмеження руху на короткий період часу, кінезіотейп для зняття набряклості або біомеханічний тейп, що діє, як пружина чи зовнішній м'яз для управління навантаженням, зміни функції руху і допомоги.

Чи потрібно бути сертифікованим фахівцем для використання Dynamic Tape?

Ні, але для того, щоб отримати максимальну вигоду та мінімізувати ризики, пов'язані з неправильним застосуванням, наполегливо рекомендується отримати відповідні знання. Будь ласка, проконсультуйтеся з вашим лікарем або місцевим сертифікованим фахівцем, який відвідував сертифікаційний курс Dynamic Tape, якщо у вас виникають будь-які питання. Якщо ви є практикуючим лікарем, фахівцем фізіотерапії, які мають досвід роботи з кінезіотейпом, ми наполегливо рекомендуємо вам відвідати наші курси по біомеханічному тейпуванню, оскільки цей продукт принципово відрізняється від інших тейпів. Не використовувати, як кінезіотейп!

Після зняття тейпу на шкірі залишилися тонкі лінії. Чи нормально це?

Іноді смужки шару медичного клею залишають на шкірі відбиток, який виглядає як тонкі лінії. Як правило, вони зникають протягом двох днів після зняття тейпу, але відомі виняткові випадки, коли вони трималися кілька тижнів. В даному випадку немає ніякого пошкодження шкіри, це лише поверхневе явище, яке минеться з часом.

Як довго можна носити Dynamic Tape?

Dynamic Tape можна носити протягом декількох днів за умови, що не відчувається подразнення шкіри. Частина тіла, на яку нанесений тейп, вологі чи спекотні погодні умови, навколишнє середовище та вид активності, яким ви будете займатися з тейпом – всі ці фактори впливають на рівень зносу тейпу. Аплікації на руках можна носити два-три дні, тоді як на спині і плечах - від п'яти до семи днів. Найспекотніші вологі погодні умови або часте плавання також можуть скоротити час адгезії, однак при правильному нанесенні Dynamic Tape добре переносить ці умови. Для продовження терміну адгезії тейпа прикрийте аплікацію, наприклад, під час переодягання, коли лягаєте спати, при сильному терті одягу об тейп. Або одягніть шкарпетки, якщо тейп нанесено в ділянці щиколоток, щоб запобігти випадковому пошкодженню аплікації вночі під час сну.

Чи можна носити тейп в душі?

Так. При правильному застосуванні Dynamic Tape здатний витримувати вплив води протягом тривалого періоду часу. Плавання в хлорованій воді, відпочинок в джакузі або тривалий прийом душу зменшує загальний час носіння тейпу. Якщо ви плаваєте дві години на день, то термін носіння тейпа триває 2-3 дні. Для того, щоб мати можливість носити тейп довше, рекомендується носити купальний костюм або спеціальну футболку, коли займаєтеся плаванням або серфінгом (якщо тейп нанесено на верхню частину тулуба або поперек) - зробити так, щоб тейп залишався сухим. Якщо край тейпа злегка піднімається, то притисніть його і утримуйте його край впродовж хвилини. Як правило, клей знову активується.

Який термін придатності Dynamic Tape?

Кожен рулон Dynamic Tape має термін придатності – два роки з дня виготовлення.

Чи можна використовувати повторно смужки Dynamic Tape?

Ні. Dynamic Tape - продукт одноразового використання.

Dynamic Tape погано прилипає. Що робити?

Dynamic Tape має набагато сильніший опір та віддачу, ніж інші продукти, тому його застосування сильно відрізняється. Якщо причиною поганого прилипання не є тривале носіння аплікації і її зношеність, то подивіться відео «Безпечна аплікація та зняття Dynamic Tape». Визначте, чи є які-небуть інші чинники, що заважають застосуванню, включаючи суху / що лущиться шкіру, лосьйони, волосся, вологість навколишнього середовища / спітніла шкіра, висока вологість шкіри. Dynamic Tape повинен зберігатися в прохолодному, сухому місці.
Зберігання тейпу в ємності, що нагрівається або під впливом прямих сонячних променів потенційно може вплинути на здатність тейпу прилипати до поверхні шкіри. Поширені помилки включають нанесення лосьйону на шкіру перед використанням тейпу, слабкі якорі по краях тейпу, недостатнє притиснення та утримування тейпу впродовж однієї хвилини під час нанесення, використання надмірної кількості тейпу та наклеювання одного шматка тейпу на інший.

Чи допоможе мені Dynamic Tape стати кращим спортсменом?

Dynamic Tape – це біомеханічний, а не біонічний тейп. Проте, дослідження показують, що Dynamic Tape може ефективно змінювати механіку та техніку руху. З цього випливає, що поліпшена техніка може зробити вас кращим спортсменом, а Dynamic Tape просто допоможе вам внести ці зміни. Звичайно ж, необхідні практичні навички для правильної нарізки тейпу, а також для формування нової моделі руху, при якій у вас з'явиться необхідна сила, міць, витривалість і амплітуда руху. Попередні дослідження показують, що Dynamic Tape може запобігти виникненню болів в м'язах, в тому числі, початку крепатури. Є багато неофіційних доказів того, що, застосовуючи Dynamic Tape, спортсменам вдалося підвищити рівень витривалості м'язів і значно менше втомлюватися після занять спортом.
Спортсмени, що практикують кидки і стрибки, повідомляють про те, що тейп давав їм більше енергії для кидка чи більшу силу віддачі під час виконання стрибка, завдяки сильним інноваційним властивостям. Необхідні подальші дослідження для підтвердження цього та для визначення того, які види аплікацій є найбільш ефективними. *

Якщо Dynamic Tape - біомеханічний, а не кінезіотейп, чи буде корисний при болях чи набряках?

Наша мета – усунути причину болю і набряку за допомогою Dynamic Tape. Простіше кажучи, синці або набряки не зникнуть, якщо ви продовжуєте перевантажувати розтягнуту зв'язку, викликаючи нові синці і набряки. Тому в першу чергу необхідно визначити, чи є якесь ушкодження, які процеси завдають болю, чи залежить больове відчуття від рівня навантаження (як при розтягуванні зв'язок, деформації та тендинопатії), чи можемо ми впоратися з цим навантаженням, виконуючи певну роботу безпосередньо з тейпом чи опосередковано, змінюючи рух; чи потрібно нам зафіксувати суглоб в нерухомому положенні, щоб оптимізувати процес загоєння; наявну слабкість, з якою ми можемо боротися, щоб поліпшити рух і навантаження; чи можемо ми кинути виклик хибним уявленням людини про рух, біль і травми; чи можна зменшити страх людини перед рухом та, поступово, почати займатися адаптацією рухів для мінімізації больових відчуттів.
Біль – це складний, багатосистемний процес, який може варіюватися від однієї людини до іншої навіть при схожих травмах, а може варіюватися і в однієї людини протягом усього періоду травми. Цілі застосування біомеханічного тейпування можуть в значній мірі варіюватися в залежності від того, чи йдеться про людину з травмою пальця, вивихом щиколотки чи тривалими болями в попереку.

* Індивідуальні результати застосування біомеханічного тейпування можуть відрізнятися.* Не всі переваги були досліджені та доведені в різних умовах.