Різниця між Dynamic Tape та Kinesiotape

У чому різниця між Dynamic Tape (динамічним тейпом) та кінезіотейпом (Kinesiotape)?


1. Кінезіотейп розтягується лише в повздовжньому напрямку, що є цілком достатньо для виконання функцій кінезіотейпування (лімфодренаж, покращення кровотоку, зменшення больових відчуттів ). Динамічний тейп тягнеться у всіх напрямках: і повздовж, і поперек, і по діагоналі. Це дозволяє йому не обмежувати рух суглобу лише однією площиною, а забезпечувати обертальні рухи в усіх напрямках.

2. Кінезіотейп має певну віддачу, що виникає під час скорочення після його розтягнення. Але її недостатньо, щоб привести м’язи та суглоби в механічний рух. Dynamic Tape здатен механічно впливати на м’язи та розгинати суглоби (наприклад, зап’ястя та пальців рук)

3. В кінезіотейпі відчувається жорстка кінцева точка натягу, після якої він вже більше не розтягується. Для досягнення механічного ефекту, довжини натягу кінезіотейпа недостатньо. Максимально можливий натяг може лише відтягнути шкіру і покращити кровообіг, лімфовідтік і т.д., і безпосередньо не впливає на рух м’язів. Динамічний тейп розтягується набагато більше і не має жорсткої кінцевої точки розтягу. Він не обмежую рух у суглобі. А за рахунок власного скорочення після того, як його розтягнули, забирає на себе частину навантаження з м’язів.


Отже, основна перевага динамічного тейпу, у порівнянні з кінезіо (Kinesio) тейпом, полягає в тому, що сила його віддачі та опір значно потужніші. Dynamic Tape діє механічно, поглинаючи навантаження в одному напрямку та створюючи опір руху в протилежному. При цьому Dynamic Tape не обмежує діапазон руху. Він, як пружина, сповільнює/допомагає рухові (в залежності від напрямку) з метою покращення техніки (моделі) його виконання. За рахунок своїх властивостей динамік тейп зменшує навантаження на травмовані або перевантажені структури, такі як спазмовані м’язи, розтягнені зв’язки щиколотки, при синдромі «ліктя тенісиста», при підошовному фасциїті, а також допомагає при слабкості м’язів під час відновлення з метою запобігання повторним травмам та болю.


Порівняльна таблиця тейпів:

гортайте в ліво >>
Параметр Кінезіологічний тейп Біомеханічний тейп
Матеріал У класичному виконанні: 96% бавовна, 4% спандекс Комбінування лайкри та нейлону
Еластичність За середніми даними виробників ~140% Більш ніж 200%
Напрямок еластичності Одновекторний (Тейп розтягується лише у повздовжньому напрямку) Багатовекторний (тейп тягнеться в усіх напрямках)
Опір (за даними електронної динамометрії) Чинить опір при максимальному розтягуванні, в момент досягнення «мертвої точки» пружності, тобто - коли стає звичайним нееластичним пластирем Чинить опір з моменту початку розтягування від 3 до 15 кг, залежно від специфікації.
Здатність активно поглинати навантаження Ні Так
Повітро- та водопроникність Так Так
Клей На основі медичного акрилу На основі медичного акрилу
Вміст латексу та поширених алергенів Ні Ні
Форма випуску У класичному виконанні:5 см завширшки та 5м завдовжки або 5см завширшки та 32.м завдовжки Моделі 5см. завширшки та 5м. завдовжки, 7,5см завширшки та 5м завдовжки
Кольори виконання На ринку наявна вся палітра кольорів для кінезіологічних тейпів різних виробників, що не дозволяє диференціювати виробника за зовнішнім виглядом продукту Унікальність біомеханічного тейпу підкреслює характерний принт у вигляді традиційних аборигентських татуювань жителів островів Океанії
Різновиди тейпів та їх фізичні властивості Незалежно від форми випуску та асортименту кольорів мають однакові фізичні властивості. Існує три види Dynamic Tape:• бежевий тейп з темно- бежевим татуюванням; • бежевий тейп з чорним татуюванням; • чорний тейп з сірим татуюванням (ЕКО тейп). Всі три види біомеханічного тейпу мають різний рівень віддачі та опору, що дозволяє точніше підбирати тейп для вирішення конкретної цілі
Унікальність та виробники Велика кількість виробників, кооперацій виробництв, що виготовляють кінезіотейпи по всьому світу Одна виробнича потужність та досконалий контроль кожної партії, а також відсутність аналогів у світі забезпечують унікальність динамік тейпу

DYNAMIC TAPE можна застосовувати як окремо, так і в поєднанні з іншими видами тейпів.